Vitajte na stránkach lokálneho platidla GROŠ, ktorý je projektom občianskeho združenia
NAŠA OBEC – DEDINA 

Cieľom združenia je mimo iné aj zavedenie v reálnej praxi a živote lokálne platidlo GROŠ ( ₲ medzi členmi združenia ako komplementárnej (doplnkovej) meny v obehu spoločne s národnou menou (aktuálnou menou), ktorú (GROŠ) budú používať členovia združenia medzi sebou ako doplnkovú menu, ekvivalent jednotky a prostriedok na výmenu tovaru a služieb, rozvoj obchodu medzi členmi združenia NAŠA OBEC – DEDINA. GROŠ ( ₲ bude pre členov združenia NAŠA OBEC – DEDINA slúžiť najmä ako prostriedok výmeny, zúčtovacia jednotka a uchovávateľ hodnoty.

Priatelia, sympatizanti a podporovatelia občianskeho združenia NAŠA OBEC – DEDINA. Používaním lokálneho platidla – GROŠ (1 groš od augusta 2017) ( ₲ podporujete ekonomiku a rozvoj obce Vrbov. Prispievate tiež k rozvoju ľudských i obchodných vzťahov v obci. Nakupovať lacnejšie a kvalitnejšie môžete u lokálnych výrobcov a v lokálnych podnikoch. Zákazníci používajúci lokálne platidlo – GROŠ ( ₲ nakupujú (vymieňajú svoje groše) spravidla výhodnejšie, ako pri použití „oficiálnych” peňazí (EURA).

Nakupovať, vymieňať GROŠ ( ₲ môžete v obchodoch, prevádzkach zapojených v projekte a označených nálepkou, na ktorej je napísané: TU AKCEPTUJEME GROŠ. Taktiež je možné ich použiť ako milodar v kostole. Získať ho môžete na web stránke projektu http://nasaobec.danweb.sk/gros/objednavka/, prípadne na obecnom úrade Vrbov.

Firmy podnikajúce v obci, ktoré majú záujem zapojiť sa do projektu lokálnej meny GROŠ ( ₲ sa môžu o podmienkach projektu informovať na tel. čísle: 0911 530103

NAŠA OBEC – DEDINA občianske združenie verí, že toto naše lokálne platidlo GROŠ ( ₲ si obľúbite a postupne sa nájde v každej peňaženke občanov obce Vrbov. Dúfame, že GROŠ ( ₲ nebudete nosiť pri sebe len ako suvenír, ale že ho budete aj reálne používať. Ďakujeme.